Näo noorendamine kodus

Vananev nahk vajab mitte ainult igapäevast hooldust, vaid ka spetsiaalseid protseduure noorendamiseks. Need aitavad siluda kortse, pinguldavad ovaali, annavad nahale meeldiva varjundi, pehmuse ja elastsuse. Salongi pole vaja minna - saate kodus näo seisundit parandada.

kosmeetik uurib näonahka enne noorendamist

Vananeva nahaprobleemid: millega peate tegelema

Kosmeetikud on kindlad, et naha vananemine algab 25-aastaselt. Esialgsed märgid pole eriti märgatavad. Järk-järgult kaotab epidermis oma elastsuse, niiskuse säilitamise võime, pärast täielikku ööund ei ole nahal aega taastuda. Iga aastaga nõutakse aina rohkem kanget kosmeetikat, tekib vajadus salongiprotseduuride järele. 40. eluaastaks muutub probleem ilmselgeks, aina raskem on meigiga defekte peita. Peamised vananemise märgid on järgmised:

  • epidermise tiheduse muutus;
  • suurenenud naha kuivus, märgatav koorimine;
  • laienenud poorid ja ebaühtlane reljeef;
  • ebaühtlane pigmentatsioon;
  • maalähedane jume;
  • turse, eriti märgatav silmade all;
  • näo "ujunud" ovaal;
  • väikesed kortsud, kalduvus süveneda.

Vanusega võib nahatüüp muutuda. Naised, kellel on nooruses normaalne nahk, hakkavad kurtma suurenenud kuivuse üle. Rasune epidermis kannatab dehüdratsiooni ja ärrituse all, reageerib ilmamuutustele ja uutele kosmeetikavahenditele.

tüdruk vaatab enne naha noorendamist peeglisse

Mitte alati ei seostata naha välimuse kiiret halvenemist vanusega. Välimust mõjutavad negatiivselt:

  • alatoitumus;
  • suitsetamine ja alkohol;
  • värske õhu puudumine;
  • ebapiisav uni;
  • liiga agressiivne puhastus;
  • sobimatu kosmeetika;
  • hormonaalsed häired.

Enne koduste vananemisvastaste protseduuride alustamist peate võimalikult palju kõrvaldama negatiivsed tegurid. Oluline on suurendada joodava vedeliku kogust ja jälgida toitumist. Menüüs on võimalikult palju värskeid köögi- ja puuvilju, fermenteeritud piimatooteid, looduslikke kiudaineid. Soovitatav on sigarettidest täielikult loobuda ja alkoholi kogust oluliselt vähendada, piisavalt magada ja rohkem kõndida.

Kodune noorendamine: vajalikud protseduurid

Kogenud kosmeetik saab välja töötada individuaalse vananemisvastase programmi ja valida õige kosmeetika. Teie igapäevane rituaal peaks sisaldama:

  1. Õrn puhastus väga õrnade preparaatidega, mis on rikastatud looduslike õlide, merelise kollageeni, siidiproteiinide ja vitamiinidega. Kraanivesi on parem asendada keedetud, filtreeritud või allikaveega.
  2. Mitmeastmeline niisutamine. Ainus universaalne kreem ei suuda säilitada hüdro-lipiidide tasakaalu optimaalsel tasemel. Soovitatav on esmalt niisutada nägu taimeekstraktide ja hüaluroonhappega rikastatud losjooniga, seejärel kanda peale vedel emulsioon ja toitev kreem. Kvaliteetne kosmeetika imendub kiiresti ilma ebamugavust tekitamata. Mitmeastmeline pealekandmine võimaldab säilitada nahas niiskust, takistab koorumist ja kuivust.
  3. Tasakaalustatud toitumine. Soovitatav on esmalt kanda näole seerum ja alles seejärel määrida nahka kreemiga. Sügavalt taastavaid tooteid kasutatakse 20-30 päevaste kursuste kaupa. Näiteks pärast retinoolikuuri läbimist võid teha väikese pausi ja hakata kasutama hüaluroonhappe või C-vitamiiniga tooteid.
nahka noorendav mask

Suurepärane vananemisvastane aine – maskid kollageeni, retinooli ja hüaluroonhappega.

Aeg-ajalt vajab nahk aktiivsemaid hooldusi. Sügavpuhastus on jume parandamiseks hädavajalik. Agressiivsete koorijate asemel kasutatakse õrnaid gommage. Kreemjad tooted kantakse näole, oodake mõni minut ja rullige mass sõrmedega rulli. Samal ajal eemaldatakse nahapinnalt keratiniseerunud soomused, rasukorgid, kosmeetikajäägid ja muud ebapuhtused. Pärast sellist protseduuri nägu muutub heledamaks, peened kortsud siluvad, ilmub põsepuna. Puhastamist võib korrata 1-2 korda nädalas.

Meigieemalduseks ei kasutata mitte agressiivseid geele, vaid küllastunud hüdrofiilseid õlisid, mis puhastavad nahka sügavuti ega kuivata seda üle.

Küpsele nahale mõjub hästi pindmine koorimine. Kodus saate kasutada preparaate, millele on lisatud puuviljahappeid. Nad koorivad õrnalt surnud rakud, värskendades nägu ja parandades toitainete läbitungimist. Väga kuivale ja õhukesele nahale sobivad leebemad glükoolikoorijad. Soovitatav on kasutada profisarja preparaate, need on tõhusamad. Täpne kulg sõltub inimese seisundist. Kevadel ja suvel ei tohi happekoorijaid kasutada, aktiivne päikesevalgus aitab kaasa vanuselaikude tekkele.

nahka noorendava kreemi pealekandmine

Õigesti valitud tõstev kreem pinguldab näoovaali ja hoiab ära vanusega seotud ptoosi.

Traditsioonilised meetodid naha vananemise vastu võitlemiseks

Naha noorendamiseks kasutatakse aktiivselt baas- ja eeterlikke õlisid. Neid tuleks kanda põhjalikult puhastatud näole, vältides silmaümbrust. Rikkalikud õlitekstuurid loovad naha pinnale kaitsekile, aitavad siluda kortse ja säilitada nahas niiskust. Põhimandli-, soja- või virsikuõlile lisatakse mõni tilk eetrit. Lavendli- või jasmiiniõli võitleb hüperpigmentatsiooniga ja toidab sügavuti kuiva nahka. Roosa on kergelt tõstva efektiga ja sobib isemassaažiks. Kadakas ahendab laienenud poore ja ühtlustab reljeefi, neroli silub peeneid kortse, lõdvestab, kiirendab rakkude taastumist.

Tööstuslike toonikute asemel võite kasutada ravimtaimede keetmisi. Petersell muudab naha säravaks ja eemaldab vanuselaike, kummel leevendab kuivust ja ketendamist, tammekoor vähendab poore. Pärast hommikust või õhtust pesemist loputage nägu jaheda keetmisega.

Põhilisi taimeõlisid saab kasutada kuumade kompresside ja kehamähiste jaoks. Need on eriti kasulikud talvel, kui nahk kannatab kuivuse käes.

Omatehtud maskid aitavad pinguldada näo ovaali, värskendavad nahka ja parandavad selle värvi. Punane savi aitab loid, toonideta nahka. Pulber segatakse sooja piimaga, kuni moodustub mitte liiga paks puder. Seda kantakse puhastatud nahale 10-15 minutiks ja pestakse hoolikalt maha esmalt sooja ja seejärel jaheda veega. Sügavatoitumiseks ja elastsuse tagamiseks sobib piimaga segatud värske pärmi mask, vahustatud valk pinguldab veidi ovaali ja vähendab laienenud poore. Suurepärase niisutava, kooriva ja sära andva toimega on maskid värsketest marjadest: vaarikad, maasikad, kirsid, viinamarjad. Protseduurid tehakse kursustel, peale 8-10 avaldust saab teha pausi.